Jak zajistit maximální hygienickou čistotu v období koronaviru


Nový koronavirus SARS-Cov-2 - co o něm zatím víme

• Virus je srovnatelný se SARS-koronavirem(SARS-CoV 1) a patří do skupiny tzv. „Obalených virů“, jako např. chřipka, příušnice, spalničky

• Z laboratoře víme, že koronavirus odolává pouze do teploty 56 °C

• U našich parních čističů KÄRCHER dosahujeme teploty páry 100 °C na podlahové hubici

• Provedli jsme test v externí laboratoři, a získali jsme certifikaci, že parní čističe Kärcher „Zneškodní až 99,999 % koronavirů“

• Díky vysokému výkonu našich parních čističů KÄRCHER (tlak páry, teplota páry, distribuce páry) můžeme říkat, že „Zabíjí až 99,999 % koronavirů* a bakterií“ **Parním čističem účinně proti koronaviru - Ničí až 99,999% koronaviru.* A 99,99% bakterií.**

Praha, 2. dubna 2020 - Kärcher nechal testovat v nezávislé laboratoři v Německu, jak jsou jeho parní čističe účinné v boji proti virům. Laboratorní testy potvrdily, že při správném používání odstraní přístroje z tvrdých povrchů až 99,999 % obalených virů*, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99 % běžných domácích bakterií**.

Dezinfekční prostředky by měly být v současnosti vyhrazeny primárně pro ambulantní a lůžkovou péči, a na trhu je jich stále nedostatek. Parní čističe tak mohou účinně pomoci přispět k obecné hygieně – jak v domácnostech, tak v komerčním a průmyslovém použití.


Čištění párou po dobu 30 sekund eliminuje 99,999 % obalených virů*

Obalené viry, jako je koronavirus SARS-CoV-2, mohou být neutralizovány při vysokých teplotách. Protože viry nejsou bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o inaktivaci virů. V laboratoři byl na tvrdý povrch distribuován certifikovaný testovací virus (Modified-Vaccinia-Ankara-Virus), který je reprezentativní pro obalené viry. Tato oblast byla poté vyčištěna ruční tryskou parního čističe a příslušným potahem z mikrovlákna.

Bylo prokázáno, že významného snížení až o 99,999% obalených virů lze dosáhnout při maximálním tlaku páry a s dobou čištění 30 sekund na jedné ploše.
Kärcher testoval parní čističe pro domácí použití i stroje pro profesionální použití. Ať už je pára produkována v kotli nebo v průtokovém ohřívači vody, nemá to vliv na výsledek v boji proti viru; obě technologie dosáhly v laboratoři srovnatelného výsledku.


Pravidla pro účinné čištění párou

Na výstupu z trysky přístroje dosahuje pára přibližně 100°C. Aby bylo možné účinně bojovat proti virům, musí být tryska vedena přímo nad povrchem. Čím dále je od čištěného povrchu, tím se teplota dopadající páry snižuje.

Je také důležité zajistit dostatečné trvání čištění a zvolit dobu napařování 30 sekund na jedné oblasti s maximálním stupněm páry. Použité potahy z mikrovlákna je nutné po dokončení úklidu vyprat při teplotě nejméně 60°C standardním pracím programem (nikoli Eco).


Vedlejší účinky, které uvítáte

Parní čističe pro svou práci potřebují pouze elektřinu a vodu. Lze je používat téměř neomezenou dobu a nevyžadují žádné dezinfekčních ani čisticí prostředky, ty jsou v případě páry vyloženě nežádoucí. Díky tomu, že parní čističe nepracují s chemickými čisticími prostředky, jsou během úklidu ochráněny i dýchací cesty uživatelů a samotná pára zajišťuje v místnosti příjemné klima.

Rovněž je zabráněno potenciálně alergickým reakcím ze zbytků čisticích prostředků, např. pro děti, které si hrají na podlaze. Osoby trpící alergiemi těží ze skutečnosti, že pára váže prach a snižuje tak rozptyl alergenů.

Pandemie COVID-19 zvyšuje povědomí o hygienickém čištění.

  

KÄRCHER PARNÍ ČISTIČ SC 4 EASYFIX WATER PROMOTION (YELLOW)

Komfortní čištění párou bez přerušování práce: parním čističem SC 4 EasyFix Water Promotion vybaveným podlahovou hubicí EasyFix a vyjímatelnou a kdykoli doplňovatelnou nádrží na vodu. Nyní jako bonus láhev na vodu zdarma. KÄRCHER PARNÍ VYSAVAČ SV 7

Napařování, vysávání a sušení v jednom kroku - parní vysavač SV 7 kombinuje multifunkčnost v jednom přístroji!

 

KÄRCHER PARNÍ ČISTIČ SC 4 EASYFIX PREMIUM (WHITE)

Čistí kobercové podlahy plnou parou: Parní čistič SC 4 EasyFix Premium s kobercovým kluzákem a praktickým příslušenstvím. Ideální pro průběžné čištění díky kdykoli naplnitelné nádrži na vodu.


 

KÄRCHER PARNÍ ČISTIČ SC 3 UPRIGHT EASYFIX PREMIUM

Tvrdé podlahy čisté do hloubky pórů: Parní mop SC 3 Upright EasyFix Premium se snadnou manipulací odstraní při důkladném používání 99,99 % bakterií, které se běžně vyskytují v domácnosti.

 

PARNÍ ČISTIČ KÄRCHER SC 2 DELUXE EASYFIX PREMIUM (WHITE)

Včetně doplňkové utěrky na podlahu z mikrovláken, Power trysky a velkého kruhového kartáče: základní parní čistič SC 2 Deluxe EasyFix Premium s LED kroužkem k zobrazení provozního režimu.


Certifikace účinnosti v boji proti koronaviru

Piktogramy účinnosti proti koroně

Certifikáty potvrzující bakteriální účinnost :

SC 1: jako ruční parní čistič
SC 2: jako nejmenší zástupce parních čističů s kotlem, pro všechny SC s kotlem (včetně SC 4 + SC 5)
SC 3: jako parní čistič s technologií průtokového ohřevu SC 3 Upright: jako parní mop s technologií průtokového ohřevu

Certifikáty potvrzující zabíjení koronavirů/ „obalených virů“ :

SG 4/4: jako zástupce pro parní čističe s kotlem (Prof+ Retail)
SC 3: jako zástupce pro SC s technologií průtokového ohřevu


 Z kapacitních / časových důvodů byl testován pouze jeden parní čistič s kotlem a jeden s technologií průtokového ohřívače. Tyto produkty testem úspěšně prošly, takže mohou certifikát použít i ostatní parní čističe Kärcher.
Certifikáty máme k dispozici na vyžádání. Certifikáty nesmí být publikovány v žádném katalogu ani na webu. Slouží jen pro potvrzení tvrzení zákazníkovi nebo nějaké instituci.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění po dobu 30 sekund při max. výkonu páry s parním čističem Kärcher lze odstranit 99,999% obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B) na běžných hladkých površích v domácnosti (testovací zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).

** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99% všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm / s při použití max. výkonu páry (testovaný zárodek: Enterococcus hirae). 99,999% s profesionálními parními čističi SG (V) podle EN 16615: 2015-06, PVC podlaha, testovací bakterie: Enterococcus hirae ATCC 10541